Historie Jacuzzi

Na začátku nového století, tedy v roce 1907 bratři Francesco, Rachele a Valeriano Jacuzzi, jako mnoho jejich krajanů, se ženou za klasickým americkým snem a odjíždí na nový kontinent hledat štěstí. Za pár let za nimi přijíždí i ostatní bratři Gelindo, Candido, Giocondo a Giuseppe. Všichni bratři Jacuzzi se usazují v Kalifornii a rozvíjí svoji brilantní kreativitu a opravdovou vášeň pro mechaniku, která jim později pomůže realizovat různé nápady a invence.

První z nich je nová koncepce vrtule, která je následně používaná v americké aeronautice, a po roce 1915, kdy byla založena společnost Jacuzzi Brothers, vyvíjí celý aeroplán. A tak v roce 1920 vzniká J-7 Reo, první jednoplošník s integrovanou kabinou vytvořený bystrým mozkem a geniální myslí prvorozeného syna Rachele, realizovaným v Jacuzzi Bros. V roce 1926 se rodí "Jet Pump", první čerpadlo na čerpání vody z nejhlubších vrstev, které se setkává s obrovským úspěchem u amerických farmářů. Toto čerpadlo získalo zlatou medaili na Veletrhu státu Kalifornie v roce 1930. Od této chvíle je úspěch tohoto projektu nezadržitelný.

Opravdová revoluce ale bratry Jacuzzi terpve ještě čeká. Ta přijde, jak se dost stává, náhodou. Nebo jako tentokrát z nutnosti, a to o několik let později. V roce 1956 se u Kennetha Jacuzzi, nejmenšího syna Candida projeví velmi vážná forma revmatoidní artritidy, nemoc progresivní a vážná. Lékaři doporučují sezení v hydroterapii ve specializovaných centrech, aby se zamezilo motorickým obtížím. I tentokrát je tu ostrovtip a invenční genialita, která vyprodukuje řešení. Díky své dobré znalosti hydrauliky Candido upraví ponorné čerpadlo, které se do teď používalo v zemědělství a přetvoří ho na zařízení hydroterapie, které je přenosné a je možné ho použít doma ve vaně. Je to J-300 ®, čerpadlo které vyprodukuje silný proud vody, do kterého jsou vtisknuty léčivé účinky hydroterapie. Je to především první prototyp hydromasáže, který byl vytvořen a byl předurčený mnohým změnit život a okamžitě byl upraven pro komerční užití ve prospěch nemocnic, škol, soukromých domů.

Tento vynález znamená zvrat pro Jacuzzi Brothers. V roce 1968 Roy Jacuzzi, člen třetí generace rodiny vstupuje do společnosti a je odpovědný za divizi výzkumu. Převezme strýcův výzkum a vyprojektuje vanu se systémem integrovaných hydromasážních trysek, které směšují vzduch a vodu a jsou směrovatelné. Tak se zrodí "Roman bath" je tak pojmenována jako vzpomínka na velkou termální kulturu lázní starověkých Římanů. Je to poprvé co je jméno Jacuzzi spojeno s vynálezem, který je udělá slavným v celém světě. Vana Roman Bath má okamžitý obrovský úspěch a Jacuzzi® začíná nabízet na trh různé verze. Během 60.let se bratři vracejí do rodného Valvasone. V roce 1970, velmi blízko rodného domu zakládají první evropskou výrobu hydromasážních van.

Od té chvíle rok po roce Jacuzzi® pokračuje v růstu, hydomasáž si získává stále početnější příznivce, tlumočí lidskou potřebu relaxovat a rostoucí potřebu větší péče a starání se o vlastní tělo. Díla vytvářená v této společnosti dokážou neustále odpovídat a často i předcházet požadavkům stále náročnějších zákazníků a dnešního trhu. Rafinovaná estetika, exkluzivní design a stále více inovativní technologie jsou standardem u všech našich výrobků Jacuzzi®.